Hybrid.cz

Syndikovat obsah
Novinky ze světa automobilů poháněných alternativním pohonem. Tipy můžete posílat na adresu redakce@hybrid.cz.
Aktualizace: 43 min 2 sek zpět

Rivian získal $700 mil. investic od Amazonu

15.02.2019

Informace o tom, že Amazon a GM jednají o miliardové investici do výrobce elektrických trucků Rivian se potvrdily. Amazon investoval do výrobce elektrických trucků a SUV celkem $700 mil.

číst dál

Mercedes prý vyprodal elektromobil EQC, který se začne vyrábět v polovině roku

15.02.2019

Elektromobil Audi e-tron nezůstane na evropském trhu dlouho osamocen. Odpovědí Daimleru je Mercedes-Benz EQC a zájem prý není malý.

číst dál

Nové módy pro elektromobily Tesla se postarají o bezpečnost mazlíčků i samotného auta

15.02.2019

Automobilka Tesla přišla s dvojicí nových módů pro své elektromobily s názvy Dog Mode a Sentry Mode. První jmenovaný se stará o psí mazlíčky zavřené uvnitř vozu, druhý pak chrání automobil proti zlodějům.

číst dál

Audi E-Tron: rezervováno 20 000 aut, dodávky ale opět odsunuty

15.02.2019

Audi sice aktuálně zahájilo prodej elektromobilu e-tron na českém trhu, ale první dodávky auta se odkládají až na příští měsíc.

číst dál

Autosalon Ženeva 2019: představí se koncept elektromobilu Audi Q4 e-tron

14.02.2019

Studie elektromobilu Audi Q4 e-tron bude představena na Ženevském autosalonu. Výroba je plánována na konec příštího roku.

číst dál

Kia s elektromobilem e-Niro zkoumá trendy elektrifikovaných vozidel

14.02.2019

Evropská Kia se ve spolupráci s poradenskou a analytickou organizací World Shopper vydává na ‚Elektrickou misi‘ po nejrozvinutějších trzích s elektromobily v severní Evropě.

číst dál

Kotle na biomasu umožní snížit roční náklady na teplo až o třetinu

14.02.2019

Co mají společného městys Kovářská, obec Solenice, základní škola v Čachovicích nebo domov seniorů v Hostomicích-Zátor? Díky nejmodernějším teplárenským technologiím a optimalizaci řízení a výroby tepla uspoří 25 – 35 % ročních nákladů na teplo.

číst dál

Do čínského přístavu Tchien-ťin dorazily první elektromobily Tesla Model 3

14.02.2019

Čínští držitelé objednávek se mohou začít těšit, protože první dodávka elektromobilů Tesla Model 3 dorazila do čínského přístavu Tchien-ťin (Tianjin).

číst dál

Volvo připravuje hasičský vůz na elektřinu i elektrický trajekt

14.02.2019

Volvo Penta, součást skupiny Volvo, pokračuje v elektrifikaci podobně, jako další divize. Připravuje elektrický hasičský vůz i trajekt.

číst dál

Podívejte se, jak brzdový asistent elektromobilu Tesla Model 3 zabránil drsné nehodě

13.02.2019

Palubní kamery jsou čím dál tím oblíbenější výbavou aut. Někdy se podaří natočit i skvělé kousky, jako tenhle z nejmenované americké křižovatky.

číst dál

Mikroorganismy, které z plastů vyrábějí energii - fantasmagorie, nebo vědecká realita?

13.02.2019

Australský vynálezce David Thompson shání po celém světě investory pro svou novou technologii. Jmenuje se POET, ale s poezií nemá nic společného. Thompsonův reaktor by měl zpracovávat 20 tun plastového odpadu týdně a ještě u toho vyrábět energii.

číst dál

ČEZ ESCO postaví 5 kogeneračních jednotek v Jablonci

13.02.2019

ČEZ Energo, dceřiná společnost ČEZ ESCO, instaluje pět kogeneračních jednotek pro Jabloneckou energetickou. Investice do jablonecké soustavy zásobování teplem dosáhne téměř 80 milionů korun.

číst dál

Amazon a GM jednají o miliardové investici do výrobce elektrických trucků Rivian

13.02.2019

Elektrické trucky/pick-upy jsou momentálně v Americe ještě žhavější téma, než Tesla Model 3. Možná jsou onou pověstnou "next big thing", pročež už se spekuluje, že miliardy na investice mají připraveny GM i Amazon.

číst dál

Konstrukci nových vlaků Siemens pro bavorský Ausburg zajistí český tým

13.02.2019

Čeští vývojáři Siemens Mobility se podílejí na zakázce v hodnotě přibližně 400 milionů eur. Německý železniční dopravce si objednal 44 jednotek Mireo a 12 jednotek Desiro HC.

číst dál

Tepelná čerpadla zažívají v Evropě boom, zájem roste i v Česku

13.02.2019

Podle průzkumu Evropské asociace tepelných čerpadel se v roce 2017 v Evropě instaloval více než 1 mil. kusů tepelných čerpadel, čímž se dosáhlo 10 mil. nainstalovaných zařízení.

číst dál

Tesla radí, jak zabezpečit elektromobil Model 3 před zloději

13.02.2019

Elektromobily Tesla se v poslední době stávají stále častěji terčem zlodějů, kteří kradou samotné vozy, ale i jejich obsah. Tesla proto poslala svým zákazníkům několik tipů, jak na správné zabezpečení vozu.

číst dál

Hyundai představuje jako první na světě systém airbagů pro vícenásobné kolize

13.02.2019

Hyundai informoval o vývoji a budoucím komerčním využití systému airbagů pro vícenásobné kolize. První systém svého druhu na světě významně zvyšuje účinnost ochrany airbagy při nehodách s vícenásobnými kolizemi.

číst dál

Pneumatiky budoucnosti budou inteligentní; řidiči chtějí takové, které umí reagovat na počasí

12.02.2019

Automobily využívají technologie, jejichž inteligence nepřetržitě narůstá. Umělá inteligence je schopná reagovat rychleji než člověk, a proto by se měla v budoucnu zavádět také u pneumatik.

číst dál