Ladyship: když se z lodi stane hotel


Má pět hvězdiček, ale mezi obyčejné hotely jej rozhodně nemůžete počítat. Luxusní jachta s názvem Ladyship splňuje požadavky nejrozmazlenější posádky. A půjčují si ji hollywoodské hvězdy.

Jednačtyřicet metrů dlouhá Ladyship uveze až deset cestujících, přičemž se počítá ještě s dalšími osmi členy posádky. Po mořích a oceánech se plaví od roku 1994, kdy ji sestavili Frank Mulder a Heesen Yachts Design Team. Výletní jachta pro zámožné se dokáže plavit rychlostí až dvacet uzlů.

Vířivka na palubě a komfort v podpalubí

Pro skutečné fajnšmekry plavby po moři je vytvořená na horní palubě takzvaná odpočinková zóna. Designéři ji navrhli tak, aby se odtud z pohodlných křesel dalo dívat na moře kolem sebe. Nechybí ani vířivka.
Interiér podpalubí nabízí neuvěřitelný prostor. Vlezla se zde kuchyně s jídelní částí a barem, pohodlná sedačka, luxusní prostorná koupelna a ložnice. Koupelna se přitom naprosto vymyká standardům, na které jsou jachtaři zvyklí. Najdete tu množství přihrádek a volného místa, včetně velkého zrcadla. Sprchový kout je nastaven automaticky na spouštění teplé vody.
V ložnicích najdete dvoulůžkové postele klasické velikosti, odkládací stolky a skříně. Na úložný prostor totiž designéři lodi mysleli také.

 

Zábava i mimo loď

Ten kdo si loď pronajme, může si být jistý, že se rozhodně nebude nudit. K dispozici jsou tu dva vodní skútry na projížďky po okolí. Vyzkoušet můžete i vodní lyže, které se dají zapřáhnout za motorový člun, jež je součástí výbavy. Půjčit si můžete i vzduchové bomby a další vybavení na potápění. Pro ty, kteří i na dovolené musí pracovat, je loď vybavena připojením k internetu přes wi-fi.

Pokud se rozhodnete, že si luxusní plavidlo chcete vyzkoušet, připravte si osmdesát tisíc Euro za týden pronájmu během letních měsíců. K tomu je však třeba připočítat ještě poplatky za marini, spropitné posádce a podobně. Posádka s vámi bude mluvit anglicky, italsky nebo rusky a vydat se s ní můžete do Chorvatska, Itálie, Francie, Turecka nebo Černé Hory, kde loď kotví.