Lagoon 421: o krok blíže k dokonalosti


Nový model katamaránu Lagoon 421 by měl být zmodernizovanou verzí svého předchůdce s označením 420. Cílem architektů bylo především zakomponování požadavků majitelů předchozí verze. Byl to však posun k lepšímu?

Nový model Lagoon 421 poskytuje dostatek prostoru pro pohyb na bocíh paluby, má ergonomický tvar a svou nižší nástavbou působí dynamičtěji, přičemž je zachován původní komfort. Pevné bimini, které je také sníženo, chrání posádku a kokpit nejen před vodní tříští, ale také před sluncem, což se vyplatí především při dlouhých plavbách.

Vyznavače katamaránů osloví upgradovaný model 420

Ochranu před sluncem a přísun přirozeného světla také posilují tónovaná skla a poklopy. Stejně jako celá řada 42X se i 421 vyznačuje vynikajícím komfortem. Model je dodáván ve tří nebo čtyřkajutovém vnitřním uspořádání. Každá kabina má svou vlastní umývárnu a nezávislé WC.

Designéři změnili také tvar trupu pod čarou ponoru na zádi. Všechny otěže jsou staženy ke kormidlu, odkud je možné celou jachtu ovládat. Z hlediska pohonu je model Lagoon 421 dodáván ve dvou verzích, buď s klasickým dieselovým motorem nebo s hybridním pohonem dieselu a elektromotoru.

 

 Na první pohled je patrný nižčí profil lodi a pevného bimini.

 

Hlavní technické parametry
Celková délka12,61 metrů
Šířka trupu7,50 metrů
Ponor1,26 metrů
Výtlak12,2 tun
Objem palivové nádrže600 litrů
Objem nádrže na pitnou vodu350 litrů
Plocha plachet103,40 metrů
Motorizace2 x 40 au 2 x 75 HP