Test: Sea Ray 230 Sundeck – tam, kde začína zábava


Ještě žádná jiná loď tolik nemyslela na milovníky lyžování i dalších vodních sportů. Sea Ray 230 Sundeck je promyšlená v každém ohledu a vedle sportovců potěší také ty, kteří ji budou ovládat.

Když lyžujete nebo surfujete na vodě, můžete se znovu nalodit žebříkem v zadní části lodě. Na stejném místě také odpojíte lano. A konečně, na Sea Ray's 230 Sundeck můžete během stání na koupací plošině odložit své lyže. Otevřete zadní poklop a zasuňte je vedle komory s motorem. Je tam dostatek místa – přihrádka je dlouhá téměř 6 stop. Už nikdy více vás tak nečeká voda stékající po celém kokpitu.

Další "chuťovky" na palubě jsou tři chladicí boxy a skvělé rozmístění místa s kormidlem, které charakterizuje tmavý čalouněný povrch a dobře seskupené přístroje. Kromě toho se můžete snadno pohodlně rozhlížet přes čelní sklo na místo toho, abyste se museli dívat přes něj. Hliníkové vidlicové závěsy, které zvedají spodek čalounění na předních lenoškách, prokazují excelentní řemeslné provedení a promyšlenost. Obvykle jsou tyto typy leňošek zavěšené na vnitřní straně musíte se přes ně naklonit, abyste dosáhl na dno jamky. Překvapivě to většina dospělých nezvládne.

Přihrádka ovládacího panelu u kormidla na pravoboku je vylepšena o přídavný port pro MP3 i s připojením pro iPod. V kokpitu se nachází také místo na odložení odnímatelného stolu. Na levoboku má hlavní prostor světlou výšku pro sedících téměř čtyři palce.
 
Sea Ray dobře promyslel také design spodní části lodě, který charakterizují 3 plátové pásy (lodní obšívky) po obou stranách a něco jako trojúhelník rozšiřující se směrem dolů do zadní části k vnitřnímu páru. Tyto poskytují dostatečný zdvih, který je potřeba, aby unesl váhu navíc v podobě pasažérů a vybavení.

Loď je navržena na rychlost menší než 25 mil za hodinu, což pro zábavu jako vodní lyžování postačí. Naše testovací loď výborně zpomalila a v obrátkách prokázala, že by se mohla rychle vrátit, aby vyzdvihla lyžaře, který upadl. A kdyby byl už na palubě, neměl by problém odložit si svoji výstroj.

Standardní výbava (hlavní prvky)

Žebřík pro nastupování z pláže a kotva v přihrádce vepředu; sluneční clona Bimini Top; zapasovaný koberec; přenosná komoda; stereo w / 4 reproduktory Sony AM / FM / CD / iPod odolné vůči povětrnostním vlivům; nářadí SmartCraft; naklápěcí kormidlo; baterie upevněná dole v přepážce; automatické čerpadlo na dně podpalubí; ventilátor na dně podpalubí; vodní tlakový systém. 
 
PLUSY Nejlepší úložný prostor pro lyže, jaký existuje. Pozice řidiče je dobře promyšlená. Závěsy na předních lenoškách dokazují vynikající řemeslnou zručnost. Všudypřítomné výborné provedení pro rodinu.

MÍNUSY Malá přihrádka na mobilní telefon po řidičově pravici by měla být potažená neoprénem. Hlavní kajuta potřebuje ventilaci. A že je čerpadlo nainstalováno směrem dozadu, bude těžké ho uzavřít.

Doporučená cena:

Cena standardní verze - 61 761 dolarů (cca 1 100 000 Kč)
Cena testované verze - 66 521 dolarů (cca 1 200 000 Kč) 

 

Hlavní technické parametry
Celková délka24 stop a 2 palce
Šírka8 stop a 6 palců
Ponor4 stopy a 6 palců
Výtlak3 858 kilogramů
Objem palivové nádrže55 galonů
Objem nádrže s vodou9 galonů