TEST: SeaVee 430 Sport Express (2. díl)


V druhém dílu testu luxusní 430 Sport Express od společnosti SeaVee se podíváme do podpalubí a na závěrečné hodnocení lodi. Stojí ta nádhera za to?

První díl testu najdete zde.

Od kormidelního sedadla, metr zpátky od přepážky kajuty můžete řídit váš kurz. Také je odsud přístup a výborný výhled do kokpitu a zároveň jste ve středu dění. Na levoboku je sedačka ve tvaru L, na kterou se vejde 5 lidí. Vpředu před kormidlem je bar s masivním povrchem a dřezem. Další pult z napodobeniny kamene je pod čelním sklem, přímo vedle žebříku, je v něm vestavěná i chladnička na nápoje. Ještě by pomohlo, kdyby si s vybavením výrobce trochu pohrál, ale i tak jsou snacky a nápoje po ruce.

Někoho možná zaráží koupelna takové velikosti, která má vliv na velikost salónu.

Po sestoupení do kajuty se dostanete k širokému masivnímu stolu z teaku. Směrem dozadu a po levoboku je hlavní soukromá kajuta s lůžkem královské velikosti a TV s plochou obrazovkou. Na pravoboku je velká koupelna, dost velká pro dva, s kompletním sprchovým koutem se sedátkem. Někoho možná zaráží koupelna takové velikosti, která má vliv na velikost salónu. Ale podle mého názoru je koupelna tak důležitá, že by mohla mít gigantické rozměry.

V kuchyňce najdete velký dřez a sporák, který se vysouvá ze skříněk. Chladnička je zásuvková, z nerezové oceli. Vpředu je konvertibilní jídelní kout, další ze super inovací. Prostřednictvím světla proudícího přes střešní okna a okna na trupu se zvýrazňuje textura potahů ze pštrosí kůže na přepážce, hosté sedí na bohatě čalouněné sedačce. Pokud je potřeba stůl, praštíte po vypínači a ze spodku se vysune stůl, kompletně i s nainstalovanou vrchní deskou. Důmyslné.

SeaVee 430 SE

SeaVee 430 SE

SeaVee má zaslouženou pověst v promyšlenosti. A každý, kdo se kdy jednou vezl na jejich lodích s centrální konzolou, to může jen potvrdit. Po mém testu 430 SE mohu říci, že stavba lodí s takovým přístupem by měla být inspirací pro všechny lodě typu "express".

   
Verdikt

SeaVee 430 Sport Express

PLUSY

Vlastnosti jako je koupelna nadměrné velikosti, zasouvatelný stůl v kuchyňském koutě a možnost volby mezi pohonnými systémy se vyplatí na rybářské lodi pro rodinu a přátele, která je třídou sama o sobě. "Cool" kokpitové mini mezipatro.

MINUSY

Některé ovládací prvky jsou jsou na dosah jen při pořádném protažení - SeaVee říká, že pracuje na novém designu topu; zkontrolujte si to raději při prohlídce. Dveře na skříňce na rybářské potřeby by mohly dvoukřídlé. Přidejte zábradlí k prostoru pro "snack" a mokrému baru na palubě u kormidla.

Technické specifikace  

Délka: 43 stop 0 palců
Šířka: 13 stop 4 palce
Ponor: 2 stopy 4 palce
Výtlak (libry, přibl.): 22,400
Úhel trupu: 22 °
Světlá výška můstku: 14 stop 1 palec
Maximální světlá výška v kajutě: 6 stop 5 palců
Objem palivové nádrže (gal.): 630
Objem nádrže s vodou (gal.): 100
Cena (standardní): $ 530,250 (cca 10,5 mil. Kč)
Cena (testovaný model): $ 556,750 (11,1 mil. Kč)

SeaVee 430 SE

Standardní výkon: s trojitými 300koňovými Mercury Verado in-line-6 motory mimo paluby.

Volitelný výkon: trojité nebo čtverné motory mimo paluby celkem až do 1,200 koňských sil; dvojité Volvo Penta IPS dieselové-tažné pohony celkem až do 950 koňských sil; dvojité dieselové palubní motory celkem až do 850 koňských sil.

Standardní výbava (hlavní prvky)

Rybářské stanoviště s vodícími automaty, zásuvkami, deskou na přípravu, dřezem; 65 galonové traverzová nádrž; 476litrové/181litrové rybářské boxy; sedadlo na kokpitovém mezipatře s vestavěnou 147litrovou chladničkou; oplachování sladkou / slanou vodou; traverzová sprcha; sedačka v Tavria L na palubě při můstku; minibar s dřezem, koupelna s elektrickým WC, sprchový kout, teakový rošt; pulty s masivním povrchem; mikrovlnka / kávovar

Kontakt: SeaVee boats, Dept. B, 6900 NW 77th Court, Miami, FL 33166, 305/759-6419, www.seaveeboats.com.