Mistrovství v Biogradu: Čtvrtek

Ve spolupráci s organizačním týmem Mistrovství v námořním jachtingu, přinášíme aktuální zprávy z Biogradu na Moru.

15:52 - Bavaria 42: Závodní komise se přesunula do oblasti před Biogradem, kde více fouká a pokusí se zde udělat okruhovou rozjížďku pro LT Bavaria 42
15:49 - ELAN 340: Závod pro třídu ELAN 340 byl ukončen, protože poslední možný start je dle vypsání v 16:00
14:11 - ELAN 340: Byl vyvěšen odklad startu 8. rozjížďky a čeká se na příznivější vítr, fouká velmi slabě.
14:10 - ELAN 340:....a HAAS & SOHN, VT Project, YC Dynamo Bratislava - Peter Palmaj, Stengl,YC Dynamo Bratislava - Michal Šatara, eGroup, YC Agem
14:07 - ELAN 340: Do zkráceného cíle u návětrné bóje dojely lodě v tomto pořadí: Cleverlance, YC Brno, YC Dynamo Bratislava - Martin Očenáš, Euro Saturn, B.Braun, YC Dynamo Bratislava - Milan Meliš, YC Neratovice/Laser sport, na shodném 8. místě jsou týmy D.I.M.
13:46 - Bavaria 42: Lodě se přesunují na motor do prostoru Murterského moře, kde se pokusí závodní komise uskutečnit alespoň 1 rozjížďku.
13:44 - FIRST 45: Poslední možný start pro kategorii First 45 byl dnes ve 13h. S ohledem na slabý vítr u Sali se nepodařilo odstartovat a lodě se přesunují na motor zpět do Biogradu. V platnosti zústávají výsledky po včerejším dni
13:41 - ELAN 340: Vítr slábne až ke 2 uzlům, trať byla zkrácena a cíl je ve 2. kole mezi návětrnou bójí a člunem závodní komise. 13:30

- ELAN 340: dále.....B. Braun, YC Dynamo Bratislava - Peter Palmaj, YC Dynamo Bratislava - Michal Šatara, Stengl, VT Project, eGroup, YC Agem

13:26 - ELAN 340: Lodě se blíží do závětrné brány v 1. kolenv tomto pořadí: YC Brno, Cleverlance, YC Dynamo Bratislava - Martin Očenáš, Euro Saturn, YC Neratovice/Laser sport, HAAS & SOHN, D.I.M., YC Dynamo Bratislava - Milan Meliš
12:53 - ELAN 340: Celé závodní pole stoupá na návětrnou bóji v prvním ze třech kol, lodě se rovnoměrně rozjížďějí na obě křídla.
12:52 - ELAN 340: Start, týmy B.Braun a YC Dynamo Bratislava Milana Meliše měli předčasný start a musí se vracet pod startovní čáru
12:45 - First 45 a Bavaria 42: Pro lodní třídu First 45 byl závod ukončen. Všechny lodě se přesouvají na motory k Biogradu. Pokud se rozfouká, tak bude pro lodní třídu Bavaria 42 Match uskutečněna další rozjížďka.
12:38 - ELAN 340: Vítr zesílil na 7 uzlů a stabilizoval se, připravuje se start 7. rozjížďky...délka stoupačky na 1. návětrnou bóji je 0,9 Nm
12:09 - ELAN 340: Vítr stále slábne a je velmi proměnlivý, byl dán odklad startu a čeká se na příznivější větrné podmínky.
11:43 - ELAN 340: Startovní komise zakotvila v prostoru startu jižně 1,2nm od městečka Pakoštane a připravuje start 7. rozjížďky. Fouká slabý vítr o síle 4 uzlů.
11:26 - Bavaria 42 a First 45: Start navigační rozjížďky byl odložen. Nefouká.
9:34 - First 45 a Bavaria 42: Dobré ráno ze Sali. Je krásné slunečné ráno bez větru. Předpověď není na dnešní den z hlediska povětrnostních podmínek příznivá. V 10h proběhne briefing kapitánů, kde bude upřesněna trať navigační rozjížďky.

9:15 - Zdravíme z chorvatského Biogradu, kde vládne slunečné počasí a prozatím bezvětří. V 10:00 bude briefing kapitánů, kde bude upřesněn dnešní program závodů.