Charter pro multimilionáře: Leander


O tom, že dovolená na lodi má své výhody není žádný pochyb. Jste pány svého času, máte soukromí a pohodlí. Ovšem, chcete-li vyzdvihnout svůj pobyt na lodi o úroveň výše, zvolte některou z luxusních megajachet určených k pronájmu.

Kromě již zmíněného se o vás postará vyškolený personál a k dispozici budete mít veškerý možný luxus, který může taková loď poskytnout. Vyžaduje to ovšem jednu malou podmínku - několik set tisíc eur pro týdenní pronájem.

Abychom vám uřetřili hledání, sestavili jsme pro vás žebříček nejdražších a nejluxusnějších charterových lodí, které jsou běžné dostupné a jsou určeny právě majetné veřejnosti, nikoliv jen přátelům a blízkým majetele lodi. Lodě, které zmiňujeme, jsou k pronajmutí jako celek. Jachty, které pronajímají jednotlivé kajuty jsme nezahrnovali. Na osmé příčce našeho pomyslného žebříčku se ocitla již starší, přesto stále atraktivní jachta Leander.

Do útrob Leanderu

Největší místností na Leanderu je hlavní salón. Podlahy vystlané měkkými koberci, pohodlná křesla a pohovky jasně říkají, že je určen především k relaxaci a odpočinku. Pocit pohodlí umocňujě ladění do teplých barev. Stěny jsou vybarveny do žluta a doplňují je nástěnné olejomalby s mořskými výjevy. Tichou harmonii dolaďuje klavír a nástěnné látky, pověšené dokola pokoje. Nechybí ani sbírka čítající několik set DVD pro případ, že byste své lenošení chtěli doplnit sledováním oblíbeného filmu na 50palcové plasmové televizi. Stejnému pohodlí, jako nabízí hlavní salón, se můžete těšit i v jednotlivých kajutách a jiných místnostech lodi.

 

Zadní paluba poskytuje panoramatické pohledy na okolí lodi.
Velké skleněné dveře, které jsou dominantou celého prostoru vedou na zadní palubu, kde se můžete těšit z panoramatických pohledů ze zádi Landera.

 

Vše, na co si vzpomenete

Leander nabízí individuální pozornost svým klientům. Je určena pro maximálně 12 lidí, přičemž posádku tvoří 26 členů. To znamená více jak dva lidi na jednoho hosta, čímž je zajištěn maximální servis pro VIP klientelu. Ostatně taková extravagance není zadarmo a cena pohybující se od 400 tisíc do 550 tisíc eur za víkend dle období a lokality nás nenechá na pochybách, komu je pronájem této lodi určen. Standardem každé hostovské kajuty je maximální pohodlí, vybavení veškerou elektronikou - plasmová TV, HI-FI systém, tuner a DVD přehrávač, a pochopitelně přepychová a privátní koupelna nemůže na lodi tohoto kalibru chybět.

Na lodi za zábavou 

Kromě veškerého pohodlí mají hosté k dispozici také mnoho "hraček" pro aktivní trávení volného času. Od standardního bazénu s dvěma protiproudy, sauny a plně vybavené tělocvičny je zde k dispozici celá malá flotila plavidel - malé čluny, skútry, miniplachetnice. Plavidla jsou určená k vodním sportům a rybaření. Celkem to dělá jedenáct různých plavidel. Samozřejmostí je rybářské a potápěčské vybavení pro každého hosta. Nezapomíná se ani na další vodní sporty, jako je vodní lyžování, windsurfing či parasailing. Není tedy divu, že Leander je hlavně oblíbena rodinami, protože dospělí i děti si mohou užívat většinu atrakcí společně.

 

Posilovna je běžným standardem pro takovýto typ lodi
Standardem každé luxusní jachty je plně vybavená posilovna.

 

K dispozici je několik plavidel určených k vodním sportům a rybaření
Ve svých útrobách skrývá Leander malou lodní flotilu.

 

Přestože Leander není již nejmladší, rozhodně zdaleka nepatří a ještě dlouho patřit nebude do starého železa. Jachta je stále udržována tak, aby vyhovovala nejvyšším standardům a uspokojila potřeby sebenáročnějšího klienta. Také její vybavení je pravidelně aktualizováno tak, aby sledovalo vývojové trendy a novinky v technickém vybavení.

 

Leander už je starší 15 let.
Leander brázdí oceány již déle jak 15 let, přesto stále nepatří do starého železa.

 

Hlavní technické parametry
LoděnicePeene Werft, Německo
Rok výroby1993
Celková délka75 metrů
Šířka hlavní části12,9 metrů
Ponor4,2 metrů
Hrubá tonáž1 930 tun
Čistá váha579 tun
Majitel + hosté12
Počet kabin10
Max. počet členů posádky26
Motory2 × Deutz 12M 628 (2 649 kW) 1000 rpm
Max. rychlost18,5 uzlů
Cestovní rychlost15 uzlů
Dojezd (14,5 uzlů)8 000 nm