Deset nejdražších lodí pro charter: Boadicea


Pokud chcete zažít opravdu exkluzivní dovolenou, vyzkoušejte pronájem jedné z deseti nejluxusnějších a tedy i nejdražších lodí, které jsou za tímto účelem k mání.

Co může být lepšího, než relaxovat u oceánu v luxusním letovisku, vedle sebe vychlazený nápoj a číšníka připraveného splnit každé vaše přání? Což takhle mít toto a ještě mnohem více na palubě luxusní megajachty? A místo toho, aby jste se dělili o bazén, saunu a vodní atrakce s cizími lidmi, jedinými hosty jsou vaše rodina nebo přátelé a téměř každá akce je soukromá. Tak tohoto a mnohem více se vám dostane na palubě elitních jachet, které tvoří deset nejdražších nájemních lodí na světě.

Náš seznam zahrnuje pouze motorové jachty, které jsou k dispozici a zároveň jsou určeny veřejnosti, nikoliv jenom přátelům majitele. Vynechali jsme jachty, které pronajímají jen jednotlivé kajuty, raději jsme se zaměřili na ty, které poskytují soukromé párty. A jak uvidíte z našeho seznamu, o hosty je postaráno nespočetnými speciálními způsoby. Tak se zasněte a užijte si to. Kdo ví? Možná jednou bude jedna z těchto jachet na týden vaše. 

Boadicea

Boadicea, která v našem pomyslném žebříčku zaujímá 10. pozici, je pojmenována po významné postavě britských dějin, keltské královně, která vedla v polovině prvního století významné povstání proti Římské říši.

Se svými téměř 71 metry patří Boadicea mezi největší jachty určené ke komerčnímu pronajímání. Jachta byla uvedena poprvé do provozu v roce 1999. Boadicea je příkladem dokonalosti a umu uznávané holandské loděnice Amels. V současné době provozuje jachtu společnost Burgess Yachts, která se specializuje na pronájem luxusních jachet.

Boadicea nabízí ve svých útrobách jak dostatek soukromých místností tak mnoho otevřených prostor, stejně jako naddimenzovaný prostor na svých palubách, je proto ideální pro privátní a komerční zábavu. Pro své hosty má k dispozici pět palub včetně obrovské verandy. Pocit prostoru a volnosti je na palubě velmi působivý, všechny zadní paluby stejně jako celá horní paluba jsou volně k dispozici přítomným hostům.

Za "desítku" v našem pomyslném žebříčku zaplatíte 427 - 448 tisíc eur za víkend.

Přesto, že se jedná o nejlevnější loď v žebříčku, do vybavení jí nic nechybí. Je vyparáděná a plná vodních atrakcí. Luxusní ubytování je samozřejmost. V jednom ji lze ale oproti zbývajícím lodím v žebříčk vyzdvihnout. Jako jediná klade velký důraz na individuální pěči svých pasažéru. Dvanácti až čtrnácti hostům je k dispozici 26 členů posádky. Z vodních atrakcí je asi nejzajímavěší bazén s instalovaným protiproudem. Hosté tak mohou plavat proti proudu a nesjou omezeni skutečnou kapacitou bazénu. Jachta je dále vybavena rybářskou a potápěčskou výzbrojí pro všechny pasažery.

 

Bazén s instalovaným protiproudem je jistě jednou z nejzajímavějších vodních atraktcí, které Boadicea
Bazén s instalovaným protiproudem je jistě jednou z nejzajímavějších vodních atraktcí, které Boadicea (Zdroj: www.burgessyachts.com)

 

No a pokud se unavíte celodenním hraním, plaváním a dalšími atrakcemi, určitě uvítáte malé palubní kino, které je připravené pro 14 hostí. Vhod přijde také pětihvězdičková kuchyně.

 

 

Máte-li zájem jachtu místo pronájmu rovnou koupit, je k mání za 79 milionů eur. Příště vám představíme "devítku" v žebříčku - Phoenixe.

 

Hlavní technické parametry
LoděniceAmels Holland B.V.
Rok výroby1999
Celková délka70,50 metrů
Délka na vodorysce62,50 metrů
Šířka hlavní části14,00 metrů
Ponor4,20 metrů
Max. počet hostů14
Max. počet členů posádky31
Motory2 x 2590 HP Caterpillar 3516B-DITA Diesels
Max. rychlost15 uzlů
Cestovní rychlost14 uzlů
Obsah palivových nádrží290 000 litrů
Obsah nádrží na vodu57 000 litrů