Nejdražší charterové lodě: Phoenix


Pokud si chcete pro zámořskou dovolenou pronajmout loď, a nemáte hluboko do kapsy, proč nezkusíte rovnou jednu z deseti nejdražších lodí určených k pronájmu? Devítkou v žebříčku je Phoenix.

Náš seznam deseti nejdražších charterových lodí zahrnuje pouze motorové jachty. Netvrdíme, že nemůžete nalézt loď, která by byla dražší. Nicméně jsme vybírali pouze takové jachty, které jsou k dipozici a jejich pronajímání je přístupné i veřejnosti, nikoliv jen přátelům majitele. Také jsme vynechali lodě, které pronajímají jen jednotlivé kajuty, ale zaměřily jsme se na ty, které jsou k pronajmutí jako celek. Jak uvidíte v seznamu, pokud pustíte své peněžence žilou, rozhodně nebudete litovat a bude o vás královsky postaráno.

A jestli jsme náhodou na některou loď zapomněli, tak nám to odpusťte, přeci jenom charterový průmysl se v posledních letech rozšířil opravdu významně a některá loď mohla proplout mezi námi bez povšimnutí ...

Phonenix

 

Chaterová loď Phoenix
Na plující Phoenix je opravdu impozantní pohled (Zdroj: yachtphoenix)

 

Se svými 61,5 metry je nejmenší jachtou na našem žebříčku. Jak se takto "malá" loď dostala do našeho hledáčku? Její vysoká cena je dána opravdu luxusním interiérem inspirovaným stylem Art Deco. Interiér byl v režii londýnských profesionálů z  Andrew Winch Designs. A designéři skutečně nešetřili, veškeré vybavení a vzhled doplňují prvky z drahých kovů, na kterých se opravdu nešetřilo. Není divu, že si společnost za víkendový pronájem této lodi účtuje 500 tisíc eur v letní sezóně a 500 tisíc dolarů v zimě, kdy Phoenix brázdí v Karibském moři.

Za pronájem Phoenixu - devítky našeho žebříčku - zaplatíte půl milionu eur za víkend

Vezměte si třeba její dvoupodlažní pokoj pro majitele. V dolní části je prostorná dvoupostel s čelem ke zdi zdobené zlatem, stříbrem a platinou potaženými listy, po jejíchž stranách jsou dámská a pánská toaleta v onyxovém provedení. Obě koupelny jsou vybaveny parní lázní a oddělenou sprchou s příslušenstvím z bakarátového křišťálu. Odsud vede eskalátor na horní podlaží, kde je tělocvična. Tady se vám naskýtá 180stupňový výhled z obrovských oken, které se dají v případě, že se budete chtít dívat na DVD, zatemnit.

 

Interiéry lodě jsou bohatě zdobeny drahými kovy
V pokoji pro majitle jsou stěny zdobené zlatem, stříbrem a platinou. (Zdroj: Zdroj: yachtphoenix

 

Co se týče ostatních nádherných prostor, jsou připraveny maximálně pro deset vašich hostí. Dobrou volbou je například horní salón. Jeho strop je tvořen válcovými klenbami s osvětlením napodujícím sluneční svit, které se dá ztlumit. Nad postranní deskou, za kterou se ukrývá obrovská plazma TV visí obraz Joana Miro. Dalším místem pro zábavu je bar v modrozeleném mramoru, kde se začíná s předvečerními drinky, obzvláště, když se stoluje pod širým nebem na horní palbě. Na palubě pochopitelně nechybí bazén s vestavěným protiproudem, vybavení k potápění a rybaření, vodní lyže, plazmové televize ve všech pokojích, internet a další vymoženosti. 

 

Hlavní technické parametry
Loděnice Lürssen Yachts
Architekt a design Andrew Winch Designs
Rok výroby 2004
Celková délka 61,50 metrů
Šířka hlavní části 12,10 metrů
Ponor 3,30 metrů
Majitel + hosté 12
Počet kabin 6
Max. počet členů posádky 16
Motory 2 x 12V 4000 M70 MTU
Max. rychlost 17 uzlů
Cestovní rychlost 15 uzlů
Obsah palivových nádrží 185 000 litrů
Obsah nádrží na vodu 32 100 litrů

Fotogalerie - exteriér

Fotogalerie - interiér