Pět nejlepších marin Chorvatska


Natrefit při dovolené na lodi na pěknou, ale přitom praktickou marinu vybavenou potřebnými službami, není jednoduché. Napalubu vám nabízí přehled pěti nejkrásnějších marin, které můžete navštívit při plavbě v chorvatských vodách.

Marina Frapa

Ne náhodou byla tato marina v malebné rybářské vesnici Rogoznica hned několikrát zvolena nejkrásnější marinou Jadranu.  Rogoznicu najdete ve střední Dalmácii nedaleko Trogiru. Svou polohou je pro jachtaře naprosto ideální, protože je to oblast slunečná a přívětivá, na rozdíl od několik kilometrů dál vzdáleného Šibeniku, kde nemusí být podmínky vždycky ideální.

Marina Frapa je vlastně ostrůvek postavený v moři, který je s pevninou propojen můstkem. A přestože se nachází ve starší vesničce, je moderně vybavená. Navíc tady narazíte na vždy ochotný personál, který umí poradit. V areálu mariny, který je nonstop pod dohledem hlídačů,  je směnárna, nespočet hospůdek i obchodů, kde je možné doplnit zásoby.  Marina funguje dvanáct měsíců v roce, takže se vám nikdy nestane, že byste tu nemohli zakotvit.

Cena za kotvení vlastní lodi: 36-475 EUR/den (záleží na délce lodě: do 55 m). Cena pro větší lodě - po dohodě.
Vlastnosti: čerpací stanice, jeřáb, kategorie I, maximální ponor, modrá vlajka, parkoviště, portálový jeřáb, přípojka elektřiny, přípojka vody, restaurace, sprcha/WC

Marina Punat

Celoročně otevřená marina nabízí až 830 míst pro lodě a řadí se tak k největším marinám na Jadranu.  Jedná se o velmi dobře vybavenou marinu, kde ale paradoxně nesídlí příliš mnoho charterových společností, hodí se tedy těm kapitánům, kteří mají i vlastní loď.V areálu mariny najdete veškeré vybavení, včetně směnárny a internetové kavárny. Obecně lze ale říct, že tato marina je spíše poklidná.  Nedaleko je zemědělské městečko Punat, které je proslulé pěstováním oliv.  Vycházky do okolí nejsou ve velkých vedrech úplně pohodlné, protože se za přírodou musí do okolních kopců.

Cena za kotvení vlastní lodi: 24-171 EUR/den: záleží na délce lodě (do 40 m) a na termínu.
Vlastnosti: jeřáb, kategorie II, maximální ponor, modrá vlajka, parkoviště, portálový jeřáb, přípojka elektřiny, přípojka vody, restaurace, skluz, sprcha/WC

 

ACI Marina Cres

Marina leží na druhém největším chorvatském ostrově Cres a je obklopena krásnou přírodou.  Bývá oblíbená především pro své široké vyžití a také je považovaná za jednu z nejbezpečnějších marin široko daleko.  Na ostrově je možné užívat si nočního života i sportu – jsou zde například tenisové kurty. Své si užijí i milovníci památek. Přilehlé městečko Cres  má totiž starobylou zástavbu se zbytky hradeb.

Marina, která je v provozu celoročně, leží v západní části ostrova. Pokud se vám nechce z areálu odcházet, není problém se ubytovat v osmi nabízených apartmánech přímo v blízkosti vaší lodi.

Cena za kotvení vlastní lodi: 31-338 EUR/den (záleží na délce lodě: od 8 do 40 m) - mimo hlavní sezónu. V termínu 1.7.-31.8. je cena vyšší o 10%. Od listopadu do února je cena nižší o 50%.
Vlastnosti: čerpací stanice, jeřáb, kategorie II, maximální ponor, modrá vlajka, parkoviště, portálový jeřáb, přípojka elektřiny, přípojka vody, restaurace, skluz, sprcha/WC

 

 

Marina Hramina

Dobře chráněná marina leží v zátoce na ostrově Murter, který je proslulý svými přívětivými podmínkami pro rodiny s dětmi. Klidnou rodinou atmosféru doplňují ještě oblázkové a písčité pláže.
Marina nabízí klasické vybavení – směnárnu, ubytování i restaurace pro vyhladovělé mořeplavce. Kromě toho tu ale najdete i mnoho dalšího, co v jiných marinách není – poštu, banku, lékárnu nebo pekaře.Marina Hramina je mezi jachtaři ceněna především pro svou dobrou polohu, nachází se totiž jen sedm kilometrů od souostroví Koranti, které zcela jistě stojí za návštěvu.

Cena za kotvení vlastní lodi: 25-133 EUR/den (záleží na atermínu a délce lodě: do 25 m). Cena pro větší lodě - po dohodě.
Vlastnosti: čerpací stanice, jeřáb, maximální ponor, parkoviště, portálový jeřáb, přípojka elektřiny, přípojka vody, restaurace, sprcha/WC, supermarket

 

 

Marina Kastela

Marina Kaštela, která se nachází západně od Splitu,  patří mezi nejnovější mariny na Jadranu.
200 stání pro soukromá plavidla podél vnitřní strany 500 m dlouhého vlnolamu. Vlnolam, u kterého je hloubka moře mezi 8 - 11 metry umožňuje přistání velikých lodí i mega jachet.
Výhodou této mariny je především její dostupnost, čímž se stává ideální pro charterové plavby. Dostanete se tu letadlem – ze sedm kilometrů vzdáleného Splitu, nebo vlakem – železnice je nedaleko.

Cena za kotvení vlastní lodi: 33-198 EUR/den (záleží na délce lodě: do 30 m). Cena pro větší lodě - po dohodě.
Vlastnosti: čerpací stanice, jeřáb, kategorie II, maximální ponor, parkoviště, portálový jeřáb, přípojka elektřiny, přípojka vody, restaurace, servisní dílna