Elektronika

Vybíráme vhodný komunikační systém

Zůstat v kontaktu během brázdění oceánů je nyní mnohem snadnější, ale jak se má člověk správně rozhodnout při takovém nadměrném množství dostupným zařízení, které z nich bude nejvíce vyhovovat vašim plánům?  

Alternativní zdroje energie na moři

V poslední době prožíváme rozkvět alternativních zdrojů energie. Proč jich nevyužít i na místech, kde není zásuvka tak blízko? Lodě jsou k tomu jako stvořené, protože mají přístup hned ke třem zdrojům - k vodě, větru i slunci.  

Vertu V: Bluetooth headset za 15 000 Kč

Společnost Vertu je známa především ve vyšších kruzích jako výrobce špičkových mobilních komunikátorů s luxusním designem. Mobily jsou jí dnes ale málo, a proto na trh přišla s řadou luxusních elektronických doplňků Vertu V.  

Netradiční GPS navigace pro zapomnětlivé

Už se vám někdy stalo, že jste museli chvíli popřemýšlet, kde se vlastně nachází vaše jachta v rozlehlém přístavišti? Nebo jste se prostě jen ve městě někde zapomněli? Pak vám určitě pomůže užitečná GPS naváděčka.

Solární nabíječky do lodi či jachty

Technologie jdou kupředu! Nevyčerpatelné zdroje energie s velmi výkonnými solárními články a dostatkem místa pro ukládání načerpané energie se nyní vejdou i do vaší tašky! A hodí se i na palubu!

Širokopásmový radar: nahradí současnou technologii?

Nový radar vyvíjený na Novém Zélandu bude možná tím největším pokrokem v dané oblasti od roku 1940. Není náročný na odběr energie, vysílá i přijímá zároveň, netrápí ho zobrazení překážek na krátké vzdálenosti.