Jak vybrat vhodné boty na loď?


Móda je důležitá, na lodi však potřebujete hlavně boty praktické a funkční. Přinášíme zajímavé tipy na obuv, kterou i na podzim využijete na palubě!

S příchodem podzimu se hodně věcí mění – nejvíce je možné to pozorovat asi na přírodě kolem nás. Stromy se zbarvují do teplých barev, aby následně své listy shodily úplně. Na podzim se mění i život na lodi. Musíme začít přemýšlet o zimě a jejím působením na plavidlo, ale i podzim dokáže napáchat ne zrovna malé škody. Krom lodi musíme také myslet na sebe! Na lodi se už nemůžeme pohybovat v šortkách a ručníkem kolem krku. Tento oděv bude nahrazen dlouhými rukávy, dlouhými kalhotami a…

Obuv v pojetí moderní technologie není pouze o kráse, ale hlavně o vlastnostech

… pohodlnou vhodnou obuví na loď. V dnešní moderní době snad nikoho nemůže překvapit, že se dá sehnat téměř vše. Pro příznivce jachtingu a vodních sportů existuje také mnoho doplňků, jež se dají koupit ve specializovaných obchodem. Nejinak je tomu s obuví. Vhodná obuv na palubu vašeho broučka by měla být standardem.

Obuv v pojetí moderní technologie není pouze o kráse, kdy slouží pouze jako doplněk, schopný sladit vrchní část oděvu a spodní část oděvu. Obuv se stala nástrojem pro lepší zdraví – napomáhá správné chůzi, může vyrovnávat některé defekty těla, ale také může být pozitivní vliv na menší unavení při zátěži. Krom toho pokud máte hezký pocit (vaše nohy jsou chladné, suché a pohodlné), můžete se lépe soustředit na úsilí kolem lodě.

Boty na loď - společenské i praktické

Existuje velké množství obuvi, jíž si můžete zakoupit. Výběr nebude lehký, proto se zaměřujeme pouze na základní druhy obuvi. Jedním z produktů, které si můžeme pořídit, jsou klasické sandály či pantofle, chcete-li.

Příkladem moderních pantoflů, hodících se na loď, jsou pantofle WAIMEA 2 od společnosti Keen. Společnost si na nich dala záležet a opatřila je velkým množstvím vychytávek, jež jistě oceníte. Jen příkladem můžeme uvést: sportovní styl, chráněná technologie ochrany špičky boty, pryžová podešev a mezipodešev se schopností tlumit „nárazy“ (dopady). Povrch je ošetřen antibakteriálním přípravkem, takže se boty hodí jistě i pro jachtaře s velmi citlivými chodidly. Na rozdíl od většiny jiných pantoflů tyto budou chránit i jednotlivé prsty na nohou. Keen přizpůsobil design tak, že prsty „zapadnou“ do připraveného jazyku, takže jsou chráněny před případnými drobnými nehodami. Pro zakoupení budete potřebovat asi 50 amerických dolarů.

Boty na loď

Společnost Columbia se zase zřejmě nechala vést myšlenkou, že dobré boty musí sloužit jak na palubě lodi, tak kdekoliv jinde, přičemž musí splňovat nároky klienta jak na mokrém, tak suchém terénu. Výsledkem snažení je Boat Tech. Boty, se kterými můžeme v klidu brázdit oceán stejně jako jít s přáteli do kina či divadla. A přesto boty netrpí větším opotřebením vlivem prostředí. Pokud se s nimi budete pohybovat na mokrém terénu, pak vězte, že boty jsou odpružené a mají výbornou přilnavost. Se sušením si také nemusíte lámat hlavu, boty schnou velmi rychle. Boty seženete asi za 65 amerických dolarů.

Boty na loď

Do divadla rovnou z lodi

Že i na lodi si potrpíte na vizáž společensky orientovaného jedince? Boty na loď a přesto skvěle padnoucí ke košilím, sakům, frakům a kravatám jsou na trhu rovněž k dispozici! Firma Sperry si pro vás připravila společenské lodní boty, ve kterých se nemusíte stydět jít třeba ani do divadla nebo na recepci. Boty jsou vyrobeny z kvalitní barevné kůže, odolné proti vodě, a velmi odolné i proti běžnému opotřebení. Krom designu jsou tyto boty opravdu připraveny na to být vašimi pomocníky na lodi – zajišťují výbornou přilnavost na všech druzích povrchu, zejména na mokrém povrchu. Oproti dvěma předchozím variantám si zde budete muset ovšem připravit. Tyto boty pořídíte od 120 amerických dolarů. Co byste ovšem neudělali pro své pohodlí a svou visáž!

Boty na loď

Existují pochopitelně další výrobci obuvi pro jachtaře a majitele motorových lodí, jejich výčet je opravdu dlouhý a nebylo účelem našeho článku, abychom zde všechny uvedli. Chtěli jsme hlavně upozornit na to, že existují specializované obchody a speciální boty, díky kterým snížíte na palubě svého miláčka možnost úrazu. Nemusíte se přitom omezovat pouze na jeden druh bot, k dispozici jsou mnohé druhy bot od pantoflů po společenské boty. Zbývá jen jediné: račte si vybrat!