Oblečení pro dobrodruhy na jachtu


Život na moři nepřipomíná procházku růžovým sadem a svědčí spíše odvážnějším z nás. Ve vlnách je člověk v případě jakékoliv nepřízně odkázán sám na sebe a na své schopnosti. Přesto se mnohé firmy svými pokroky ve výrobě lodního vybavení či doplňků snaží udělat pobytna vodě poklidnějším a pohodlnějším.

Stará pravda o tom, že počasí neporučíš, je platná nadále. O tom, jak nepříjemná může být rozbouřená hladina, by mohla každá zkušenější posádka lodi vyprávět. Ovšem schovat se před bouří není v případě cestování lodí řešením. Na bouři je třeba vyzrát jinak. Například vhodným oděvem. Před vánočními svátky se tak nyní firmy předhánějí, s jakou novinkou přijdou na trh. Vybírat je opravdu z čeho.

Hlavně v suchu

Společnost Gill, specializující si na výrobu oblečení do extrémních podmínek, jichž jsou vlny mnohdy strůjcem, přichází na trh s novou řadou odolných svršků s označením i4. Oblečení z této kolekce je určené jak pro muže, tak i pro ženy a díky nově použitému materiálu vynikají vlastnostmi, které každý dobrodruh ocení. Bundy či vesty, jež jsou vyrobeny ze speciálního polyesterového vlákna, rychleji schnou, jsou prodyšné a lehké. Samozřejmostí jsou různé vychytávky, které dělají život na širém moři jednodušší. V případě nové kolekce se pamatovalo i na pohodlí, tudíž podšívka a límeček jsou vyrobeny z přírodního materiálu. Více se zájemce dozví na http://www.gillmarine.com/.

Tričko do tepla

Zkušenosti z takřka všech odvětví adrenalinového sportu využívá ve vývoji oděvů firma Helly Hansen. Ta pro letošní podzim vyvinula tričko, které ocení především ti, kteří pobývají v teplých oblastech. Díky speciálnímu materiálu, jenž se vyznačuje antibakteriálními vlastnostmi, se člověk v teple nezpotí. Tričko dokáže totiž udržet stálou teplotu. Navíc je možné jej používat i ve vodě. Více informací o všech produktech společnosti je možné získat na www.hellyhansen.com.

Boty muší váhy a záchrana ve spreji

Obuv, která téměř nic neváží. To je novinka, se kterou na trh vstupuje společnost XM Jachting, jejíž výrobní aktivity v oblasti doplňků a vybavení pro lodní dopravu jsou stejně široké jako moře. Pár bot s příznačným označením Sharp – Lite váží pouhých 185 gramů. Díky této váze jsou tak ideálním plaveckým doplňkem, kdy není třeba se bát jejich ztráty. Tyto boty totiž plavou na hladiny. A i v tomto případě platí, že zdání může klamat. V žádném případě se totiž nejedná o nějaké plážové přezůvky. Jejich tvůrci vytvořili boty s vynikajícími vlastnostmi a s celou řadou doplňků, kam mimo jiné patří protiskluzová podrážka, nastavitelný řemínek či velké odvodňovací otvory. K dostání jsou ve velikostech 6 – 11 a jsou takzvaně unisexové. Katalog s podzimní kolekcí je možné stáhnout na www.xm-yachting.co.uk.

Záchranná vesta do nepohody

S absolutním trhákem, tedy s tím, co tu ještě nebylo, přišla švédská společnost Baltic. Ta vynalezla nadnášející hmotu ve spreji, jež se aplikuje do speciální vesty, která může zachránit i lidský život. Důmyslné je i barevné řešení vesty, které v kombinaci oranžovo-bílé, dělá člověka nepřehlédnutelným. K dostání jsou vesty ve dvojí velikosti, a jsou tak určené i pro děti, jejichž váha přesáhla třicet kilogramů. Ve vybavení vesty nechybí speciální uzavírací zip či zadrhovací šnůra, které se v případě nebezpečí starají o správné upevnění vesty na těle. Elastické provedení vesty pak je zvoleno pro usnadnění pohybu ve vlnách. Více info na www.baltic.se.

Záchranná vesta - jachta