Přeprava lodí

V Americe přepravují zboží plachetnice

Jak k sobě pasuje zemědělství a plachetnice? Příklady ze Spojených států naznačují, že poměrně dobře. Na řadě míst v zemi byste totiž narazili na staré zavodňovací kanály, které se napojují na říční síť. Místní zemědělci se teď pokoušejí spolu s několika památkáři a nadšenci zprovoznit historický systém „vodní infrastruktury“, která by umožňovala ekologickou přepravu ovoce a zeleniny ve vnitrozemí.  

Levně, ekologicky, beze spěchu. Vermontský projekt dokazuje, že to jde.

Luxusní sedan: Aston Martin Rapide

Začátkem příštího roku se budete moci stát hrdými majiteli vozu Rapide britského výrobce luxusních sportovních vozů Aston Martin. Sporťák, za kterého se rozhodně nemusíte ve své garáži stydět, byl představen na autosalonu ve Frankfurtu.

Fisker Karma Sunset: Žhavé kabrio hybridního výslunní

Že jsou k životnímu prostředí přátelské vozy nudné, vypadají podivně, jsou nevýkonné a všeobecně zkrátka „divné“? Ano, možná. Donedávna!

Maximální luxus: Vyzkoušejte Jaguar XJ

Chcete být originální a první? Baví vás krásné luxusní vozy? Pak si už nyní objednejte nový Jaguar XJ a na jaře příštího roku ho budete mít doma.

Volvo XC60: spojení krásy a bezpečnosti

Pohodlí a bezpečnost byly vždy devizou automobilky Volvo. Nejinak je tomu i u nového crossoveru XC60, které se právem může označit za jedno z nejkrásnějších SUV na trhu.  

Panamera: první sedan od Porsche

První čtyřdvéřové Porsche vstoupí na evropské trhy již na sklonku letošního roku. Automobilka vůz tají a informace pouští jen po troškách. I z toho mála je ovšem jasné, že nové Porsche si ponechalo svůj sportovní a elegantní vzhled.