Solární jachta Arcadia 85 Solar - plovoucí vila


Jachta Arcadia 85 dokonale vystihuje označení “plovoucí vila”. Luxusní loď navrhnul v roce 2009 Francesco Guida a postavila ji italská společnost Arcadia Yachts ve spolupráci s Edmiston & Company. Futuristický design podtrhují solární panely, které dokážou dobíjet baterie.


Luxusní jachta Arcadia 85 SOLAR

Ekologická solární jachta Acradia 85 je dlouhá 25,91 metru. Na lodi se ubytuje až osm hostů ve čtyřech kajutách. Loď je k dispozici k pronájmu v oblasti Středozemního moře. Známý lodní návrhář Francesco Guida navrhnul stroj tak, aby byl nejen maximální komfortní a nabízel pohodlnou relaxaci, ale zároveň i tak, aby co nejméně zatěžoval životní prostředí – vodu, moře, oceán.

Jachta Arcadia 85 Solar se může pochlubit revoluční dlouhou kabinou, která umožňuje specifické členění bohatého vnitřního prostoru. Rychlostní stabilizátory Rodriguez Marine dodávají lodi stabilitu i při stání na moři či kotvení v přístavu. Max. rychlost je 18 uzlů.

ZAJÍMAVOST: Většina produktů na palubě pochází z organické produkce. Včetně např. mýdla.

O vnitřní vybavení jachty se postaraly nejznámější firmy v oboru: Poltrona Frau Group a Schiffini. Jako druhá superjachta v řadě Arcadia 85 je i tato vybavena solárními panely. Ty pohánějí veškeré vybavení kabiny – klimatizaci, osvětlení, čerpadla i chlazení.

Loď je vybavena dvěma hlavními motory Man R6 o výkonu 720 koní s převodovkami ZF. Dále je jachta vybavena dvěma generátory o výkonu 20 kW značky Kholer. K dispozici je na přání také hybridní pohon pro tichý, pomalý pohyb po moři bez emisí rychlostí osm uzlů.

Solární superjachta Arcadia 85 Solar je k dispozici k týdennímu pronájmu ve Středomoří za cenu od $49 000.