Nejlepší vánoční dárky pro mořského vlka


Pokud patříte k pravidelným čtenářům Napalubu.cz, určitě máte mezi známými další vodáky či mořské vlky (nebo ty, kteří si na ně hrají), a před Vánocemi si lámete hlavu, čím je potěšit. Právě pro vás přinášíme tipy na dárky.

Článek vznikl ve spolupráci s webem Dárkoviny, největší nezávislou databází tipů na dárky na českém Internetu. Kromě stovek tipů na dárky pro všemožné příležitosti zde najdete šikovné funkce, které vám připomenou s předstihem všechna důležitá výročí a významné oslavy. Již nikdy nebudete ve stresu shánět dárky na poslední chvíli, stačí se zaregistrovat na Dárkoviny a nastavit si svůj osobní profil.

Vánoční dárky

Z původně velmi drahých rukodělných suvenýrů se stal levný dárkový evergreen, který seženete v kdekterém obchodě s dárkovými předměty. Za 200 až 400 Kč seženete lodičku, která neudělá ostudu na kluka, co tráví každou volnou chvíli  na vodě. Zkušeného a světem protřelého jachtaře ale takovým dárkem spíš urazíte - proto doporučujeme investici do ručně vyrobené lodě v lahvi, nejlépe přivezené z některého z jachtařských rájů ve Středomoří. Tady se ale ceny pohybují v řádu tisícikorun, bez ohledu na opět silnou korunu.

Loď v lahvi

Co si budeme povídat, pětilitrová zásoba oblíbeného destilátu potěší nejen vodáky a jachtaře. Opět je jediným problémem trefit se do cenové hladiny, která bude odpovídat vybíravosti obdarovaného. Pokud váš dědeček-převozník slaví sedmdesátiny, tuzemský rum s kotvou ho zřejmě potěší víc než několikrát destilovaná whisky. Jestliže jde ale o dar pro člověka, který měl to štěstí vychutnávat si pití na velkých jachtách brázdících vody luxusních letovisek, doporučujeme ho nejdřív vytáhnout na skleničku a probrat s ním jeho alkoholové preference.

Nejmužštější způsob vychutnávání tabáku má mezi mořskými vlky i obyčejnými vodáky řadu příznivců. Nezkušenému kuřákovi můžeme za zhruba 300 Kč koupit dýmku z kukuřice, jakou kouřil Pepek námořník - poskytne překvapivé potěšení, jen na rozdíl od brierových dýmek vydrží maximálně 20 až 30 naplnění a zapálení. Brierové dýmky jsou zhruba desetkrát dražší, při dobré péči ale vydrží desítky let. Není úplně dobré hrát si na překvapení, doporučujeme obdarovaného vzít do krámu a nechat ho vybrat si takový kousek, který mu přesně padne do ruky. Nejkrásnější a nejdražší jsou bílé dýmky z mořské pěny. Ty si málokdo dovolí kouřit, většinou jen zdobí čestné místo pracovny.

Pokud už obdarovaný má pěknou řádku dýmek, zkuste ho potěšit novým tabákem. Doporučujeme latakiové směsi, které mají výraznou palčivou chuť a aroma, evokující podpalubí starých lodí dovážejících zboží z orientu...

dárek

Síť je klasika, která neurazí snad nikoho. Vždyť kdo by odolal odpolednímu spánku v pohupující se síti na zakotvené lodi jemně omílané přílivovými vlnami. Stačí zakotvit, roztáhnout síť na vhodném místě na palubě či v podpalubí a začít relaxovat. Kvalitní houpací síť seženete za několik set korun.

dárek

Na závěr něco pro manželku mořského vlka, která tráví čas s manželem na jachtě a ráda by vyměnila sterilní umělé květiny na palubě za živé. Nicméně sladké vody na palubě není nazbyt a když pak loď kotví mezi plavbami třeba i několik týdnů v přístavu, všechny květiny by bez zalévání povadly. Samozavlažovací květináč představuje řešení tohoto problému. Stačí naplnit jeho zásobník vodou a o víc se již starat nemusíte. Dle velikosti rezervoáru vydrží květináč zavlažovat květinu až 12 týdnů bez jakéhokoli zásahu. Cena jednoho takového květináče se pohybuje do 300 korun.

dárek