Netradiční GPS navigace pro zapomnětlivé


Už se vám někdy stalo, že jste museli chvíli popřemýšlet, kde se vlastně nachází vaše jachta v rozlehlém přístavišti? Nebo jste se prostě jen ve městě někde zapomněli? Pak vám určitě pomůže užitečná GPS naváděčka.


Nejjednodušší naváděcí a přenosné GPS zařízení vám pomůže nalézt konkrétní místo kdekoliv na Zemi - na volné vodě, ve městě i divoké přírodě. Stačí jen zmáčknout tlačítko a už své místo nikdy neztratíte. Ideální pro případ, že objevíte na své dovolené opravdu pěkné místo na plavání nebo potápění a plánujete se na ono místo v nejbližší době vrátit. Své uplatnění najde i v případě pozdního návratu na palubu lodi či k zaparkovanému autu, když budete poněkud společensky unaveni nebo si jen prostě nevybavíte, kde jste svou jachtu či automobil "zaparkovali".

Malý ale šikovný

Užitečný pomocník je tak malý, že se dá využít jako přívěšek na klíče. Nejedná se o typickou GPS jednotku, jelikož ty jsou vysoce komplexní, přesto zařízení využívá nejmoderněší technologii, která poskytuje vysoký stupeň přesnosti. Toto zařízení má pouze dvě tlačítka, jedno pro spuštění a druhé pro zaznamenání cílového bodu. Jednoduše stisknete tlačítko a aktuální informace o vašem umístění se uloží do paměti. Na uložné místo pak neustále ukazuje šipka na kulatém displeji. Přístroj zároveň odpočítává vzdálenost, která vám k danému místu zbývá.

GPS naváděčka je vodě odolná, je napájena dvěmi bateriemi AAA, které poskytují přístroji 20 hodin aktivního provozu, přístroj se automaticky po určité době vypíná. Cena "naváděčky" se pohybuje kolem 80 dolarů, což není nijak vysoká cena za tak užitečného pomocníka.