Netradiční předpověď počasí do kapsy


Patříte mezi vášnivé cestovatele nebo vaše každodenní pracovní povinnosti vyžadují častý kontakt se zahraničím? Pak vám zcela jistě přijde na vašich zahraničních cestách vhod předpověď počasí do kapsy.

Právě se nacházíte v Praze, ráno odjíždíte služebně do Bratislavy a následné tři dny strávíte v Londýně na mezinárodní konverenci, pak obchodní schůzka v Berlíně, a tak dále. A příštý týden to zřejmě nebude jinak. A když už náhodou máte volno, trávíte ho se svou rodinou nebo na své soukromé lodi, kde si dopřáváte zaslouženého odpočinku.

Při častém cestování je užitečná předpověď počasí do kapsy

V takovém případě byste jistě ocenili šikovného pomocníka, který by byl schopen vám pravidelně dodávat informace o předpovědi počasí, kterou nestíháte pro svůj hektický životní styl ani sledovat. V mnohém pomůže internet, ale informace si musíte pracně vyhledávat a nemáte-li dalších pár dní připojení k internetu a počasí jste si nezapsali, jste naprosto bez možnosti si danou informaci zjistit obzvláště, nacházíte-li se v zemi, jejíž jazyk je pro vás naprostou záhadou.

Pro tyto případy přichází společnost Bushnell s opravdu povedeným gadgetem. Je jím malé elektronické zařízení, které se postará o přísun aktuálních informací týkajících se globální předpovědi počasí. Pokud disponujete připojením k internetu, stačí přístroj pomocí USB konektoru připojit k notebooku a zařízení si již zcela samo stáhne pomocí specializovaného software veškerá relevantní data. Lze vybrat až pět měst, pro která si přístroj stáhne aktuální data o stávajím stavu počasí a jeho předpovědi. Lze si vybrat až z 20 tis. měst po celém světě. Při stálem připojení se data v přístroji sami aktualizují každou půlhodinu. Pokud delší dobu připojeni nejste, stáhl si přístroj předpověď na týden dopředu, takže zcela bez informací nejste.

Zařízení disponuje šestipalcovým displejem, který zobrazuje všechny relevantní informace. Displej nemá jednotnou barvu podsvícení, ale ta se odvíjí od teploty v daném místě. Pokud je zařízení připojeno, tak se barva podsvícení mění synchronně se změnou teploty v dané lokalitě. Zařízení lze využít také jako hodiny a budík a k jeho provozu vám postačí tři tužkové baterie typu AAA.