Novinky ve vybavení: špión, širokoúhlé navigace i 3D brýle


Zloději nemají šanci: představíme unikátní oko, které ochrání vaši loď * Sledovat filmy na lodi můžete nově díky speciálním 3D brýlím * Širokoúhlé navigace zažívají boom: jak je to s cenou?

London Boat Show přinesla před několika týdny množství unikátních a hravých novinek, které zkvalitní vaše pohodlí na palubě lodi nebo zajistí její bezpečnost a ochranu před zloději. Posuďte sami.

Zloděj nemá šanci

Produkt: Eye Spy Security
Cena: cca 7 300 Kč

Eye Spy dělá čest svému jménu. Jde o miniaturní infračervenou kameru, která při detekci pohybu vyfotí sérii fotografií a odešle je na mobilní telefon svého majitele. Může být zároveň programována tak, aby zasílala fotky pravidelně několikrát denně a vy nepochybovali o bezpečí své lodi. Krom toho obsahuje také mikrofon, který umožní na dálku poslouchat, co se na lodi právě děje.

 

Eye Spy Security
Miniaturní střážce vaší lodě

 

Vždy v obraze

Produkt: Video Eyewear QL240
Cena: 6 000 Kč

Dny a noci na lodích mohou být dlouhé a ne vždy může člověk nerušeně sledovat DVD film. Požadavek na skutečnou přenositelnost splňuje teprve Video Eyewear QL240, s nímž nebudete rušit žádného dalšího člověka na palubě. Jde o video brýle, které jsou schopny přenášet obraz z přenosného DVD přehrávače, ale také z iPodu či dalších přehrávačů s podporou MP4. Vadou na kráse je skutečnost, že kvalita obrazu dosahuje podle slov výrobce "televizorů z 80 let".

 

Video Eyewear QL240
Šikovné brýle umožní sledovat DVD, aniž byste rušili nebo se nechali rušit okolím. 

 

Buďte širokoúhlí

Produkt: širokoúhlé navigace Raymarine
Cena: od 55 000 Kč

Se stejnou jistotou, jako nahradilo váš klasický počítačový monitor širokoúhlé LCD, postupuje tato technologie také v lodním příslušenství. Jeden z výrobců lodních navigací a zapisovačů souřadnic, společnost Raymarine, představila širokoúhlé verze svých přístrojů. Jejich přednosti se projeví zejména při využití split-screenu. Jako za každou legraci, také zde si připlatíte: zatímco za klasickou navigaci verze C70 zaplatíte kolem 30 000 Kč, cena její širokoúhlé kolegyně je takřka dvojnásobná.

 

Širokoúhlá navigace Raymarine
Širokoúhlé verze navigací nabízejí výrazně komfortnější obraz.

 

Lehký dotyk

Produkt: Lite Touch
Cena: cca 1 200 Kč

Nová klika k vinšně Lite Touch od společnosti Lewmar je vyrobena z ultralehkého pevného materiálu, díky němuž je nejen dostatečně pevná, ale také plave v případě, že spadne do vody. Klika může být k vinšně připevněna (nebo od ní oddělena) pomocí žlutého tlačítka a je designována tak, aby umožnila pohodlné ovládání jednou rukou, stejně jako obouruč. Její žlutá barva by vám měla naopak pomoci v případě, že klika skutečně spadne do vody.

 

Nová klika k vinšně Lite Touch
Upadne-li vám klika do vody, nemusíte si zoufat, pod hladinu se nedostane. 

 

Jaký máme vítr?

Produkt: Tacktick mn30
Cena: cca 12 000 Kč

Nový senzor větru pro lodě od společnost Tacktick se od svých kolegů liší skutečností, že již není napájen solárním panelem, ale může být připojen ke klasické 12V baterii. Větrný senzor přenáší data přímo na displej a ukazuje všechny nezbytné údaje: sílu větru, jeho směr a tyto hodnoty umí také zaznamenávat.

 

Tacktick mn30
Větrný senzor může být napojen na dvanáctivoltovou baterii.