Knižní tipy: jachting pro začátečníky


Hledáte vedle četby Napalubu.cz další příležitost, jak co nejrychleji pochopit základy jachtingu a plavby? V prvním přehledu dostupných knižních publikací na českém trhu se zaměříme na knížky pro začátečníky.

Jachting

Praktická a podrobná příručka pro všechny příznivce jachtingu. Techniky, vybavení, oblečení, druhy lodí, plachetnice, motorové jachty, katamarány, regata, navigační systémy, první pomoc a další potřebné informace, rady a tipy.

Autor: Jeremy Evans
Počet stránek: 256 stran
Doporučená cena: 399,00 Kč

Jachting od A do Z

Jachting od A do Z byl v originále vydán britskou Královskou jachtařskou asociací (The Royal Yachting Association-RYA). Odpovídá mezinárodním standardům a může být použit jako výukový materiál. Jedinečným způsobem připravuje jachtaře pro bezpečnou a zábavnou plavbu. Součástí je i anglicko-český slovníček jachtařských výrazů.

Autor: Claudia Myatt
Počet stránek: 128 stran
Doporučená cena: 350,00 Kč

Průvodce světem jachtingu - 2. vydání

Podrobná, přehledná ilustrovaná příručka pro začínající i pokročilé jachtaře. Na celkem 319 stránkách se věnuje jak prvním krůčkům na palubě lodi, tak praktickému jachtingu na malých lodích, pro pokročilé i na moři. Součástí jsou informace o navigaci, počasí či péči o lodi. Kniha obsahuje více 750 barevných fotografií, názorných kreseb, grafů a tabulek, dále zasvěcený text zkušeného jachtaře (bývalého mistra Velké Británie) a je doplněna slovníkem jachtařských výrazů.

Autor: Sleight S.
Počet stran: 319 stran
Doporučená cena: 599,00 Kč 

Jachting - vášeň a profese

Autoři v bohatě ilustrované knize vyčerpávajícím způsobem podávají informace ke všem aspektům námořní plavby. Po teoretické části, která se zabývá fyzikálními zákonitostmi pohybu ve vodním prostředí, působením větru na plachty a celkovou stabilitou lodi, nás se čtenář seznámí s meteorologickými jevy a počasím. Pak se již věnujeme lodím samotným, jejich tvarům, částem lodi a vybavení. Ctenář má možnost dozvědět se zde i o tom, jak pracovat s plachtami, jak manévrovat, seznámí se s navigačními systémy dříve a dnes. Knihu doplňují i praktické rady ohledně oblečení či např. možnostech a relacích při pronajímání nebo koupi vlastní lodi. Kapitola o závodech dokumentuje, jak se ve 20. století postupně zdolávaly další a další rychlostní hranice, ať už to byly plavby přes Atlantik, nebo závody kolem světa.

Autor: Peyron Bruno, Daniel Gilles
Doporučená cena: 449,00 Kč

Motorové čluny

Knížka Motorové čluny vás zavede do světa rychlé jízdy na vodní hladině. Nafukovací, laminátové nebo hliníkové čluny s kajutou či bez jsou rychlé, dobře ovladatelné a jejich řízení se snadno naučíte. Využijete je na dovolené, k opalování, k vodnímu lyžování, rybaření, potápění, setkáte se s nimi u záchranářů či hasičů. Tato knížka vám pomůže vybrat si ten správný člun a motor.

Autor: Peter White
Doporučená cena: 499,00 Kč