Vášeň pro moře řečená kolekcí Marina Yachting


Jachting, to zdaleka nejsou jen chvíle na palubě lodě. Jde o specifický životní styl, který tak dobře známe z golfu či automobilového závodění. Co udělat proto, aby také vás ovlivnil jachting v každém ohledu? Zkuste začít u oblečení.

Tentokrát se zaměříme na oblečení, a to především na nové modely od značky Marina Yachting, jimž se daří vyjadřovat zaujetí jachtingem pravdivě a ušlechtile. Oděvy inspirované jachtingem i určené pro jachting bývají přísně věrné několika barvám: především námořnické modré a krémově bílé, leckdy i některým středozemním odstínů, k nimž náleží lanově béžová, slunečně žlutá, purpurová nebo korálově červená.

Nechyběli jsme na představení kolekce značky Marina Yachting pro jaro a léto 2009. Pánská kolekce je protentokrát zpracována v pěti tématech a přechází od tradičních modelů přes mladistvé kousky až k sportovnímu oblečení.

Ústřední téma ARCHIVE se obrací ke klasickým střihům a vzorům. Muži v bílých sacích nebo v námořnických kabátech platí za takové elegány, že jim nestačí ani letečtí piloti se svými uniformami.

Sportovně laděné modely z tématu MACRO LOGO charakterizují výrazné a rozsáhlé výšivky loga Marina Yachting. Oproti tématu ARCHIVE zaujímá toto téma mladistvostí a svěžestí. Saka i kabáty mají povrch upravený tak, aby odolaly vodě.

Téma WHARF bylo inspirováno námořními akademiemi a plavebními kluby. Na oděvech se proto objevují variace na erby, které připomínají oprávněné elitářství a věhlas sportovních útvarů.

Výjimečně odolné oblečení z tématu MARINA je od ostatních témat vizuálně odlišeno logem MY.72. Při vývoji a výrobě těchto oděvů byly uplatněny moderní technologie, a proto kolekce obstojí i v drsných okolnostech. Účinnost těchto technologií mohou dosvědčit třeba dokonale voděodolná bunda s pogumovanými vrstvami nebo bezešvé triko vyrobené ze speciálních polypropylenových mikrovláken a navržené tak, aby chránilo před teplem i před chladem.

Poslední z pětice, téma SEA, je šité pro letní dovolené na mořském pobřeží. Klasické modré a bílé odstíny oživují potisky, barevné pruhy nebo záplaty. Kolekci pohodlného letního oblečení pro pobřežní šviháky doplňují pánské plavky a plážový ručník.

Presentace značky Marina Yachting představila též unikátní pánskou kolekci Marina Yachting 1972. Pro svou nadčasovost je tato série samostatná a nezávislá na sezónní nabídce. Název kolekce se odvolává na datum vzniku společnosti a střihy oblečení se odkazují na stejnou dobu. Kolekce obsahuje výstavní kousky, které se náramně vyjímají ve výkladních skříních a na mimořádných lidech. Zaujme především dvouřadové sportovní sako s kovovými knoflíky a s kontrastními tkanicemi, které působí tak elegantně, že by je měl odít snad jen kapitán.

Prodejnu Marina Yachting můžete navštívit v Praze 1 v ulici Široká 9.

Článek vám přináší server MenStyle.cz, časopis pro muže, kteří mají styl.