Výstava Lodě na vodě vystaví lodě přímo na vodní hladině


Na nábřeží Vltavy mezi Vyšehradem a Palackého nábřežím bude od 15. do 18. dubna plno. Stejně jako minulý rok tu řeku zaplní motorové čluny, plachetnice nebo vodní skútry. Startuje druhý ročník netradiční české výstavy Lodě na vodě. Přijďte se podívat!

Výjimečnost výstavy spočívá především v tom, že si zde lidé mohou vystavit vlastní lodě přímo na vodní hladině nebo na souši. Kromě prohlídek se zúčastnění mohou podívat i na lodní bazar nebo si užít bohatý doprovodný program výstavy.

Letos pořadatelé naplánovali vystoupení rybáře a lovce velkých ryb Jakuba Vágnera. V rámci výstavy Lodě na vodě se letos poprvé uskuteční atraktivní závod plachetnic třídy RS700 pod patronátem našeho nejúspěšnějšího oceánského jachtaře Davida Křížka, který se regatty sám zúčastní. První rozjížďku ATLANTIK Prague Regatta Show v 11:00 slavnostně odstartuje Miss ČR 2003 paní Lucie Křížková (Váchová). Poslední finálovou rozjížďku ve 14:00 pak odstartuje v současnosti již zkušený jachtař a přední český zpěvák Daniel Hůlka. Patronem akce je tento rok český oceánský jachtař David Křížek.

Organizátoři výstavy Lodě na vodě věří, že se akce stane každoročním projektem. Poprvé ji uspořádali na základě přání výrobců a prodejců lodí, s cílem podpořit lodní průmysl v České republice. Podoba výstavy je pak jakousi obdobou podobných akcí v Janově, Barceloně, Cannes, Helsinkách či Hamburku.
Pokud se chcete se svou lodí na výstavu přihlásit, nebo si chcete mezi vystavovanými kusy najít tu svou, podrobně si pročtěte informace pořadatelů na www.lodenavode.cz.