Lodě a jachty

Boataround: Když potřebujete půjčit loď rychle a levně

Cestování lodí je skvělé. Ne, aktuálně nemáme na mysli velké zaoceánské lodě, i když i ty mají své osobité kouzlo. Výbornou volbou je půjčení si katamaránu, jachty, větších člunu nebo jakékoli jiné lodě. Vyrazíte na moře třeba podél břehů, pokud si netroufáte dál, a budete si užívat svobody, pohody a příjemné jízdy. Možná se vám zdá, že Čechům tato zábava až tolik nesedí, nicméně jste na velkém omylu. Každým rokem si půjčuje loď spousta lidí a všichni ví proč! Ne, nejde o nijak náročnou záležitost.  

Pozvánka na 4. ročník veletrhu BOAT EXPO

Ve dnech 27. – 30. 11. 2014 se na Výstavišti Praha - Holešovice uskuteční 4. ročník veletrhu BOAT EXPO. Tento veletrh určený všem milovníkům lodí a vodních sportů poskytne novinky a současné moderní trendy v oblasti lodní techniky, vybavení, bezpečnosti a potápění.  

Kde sehnat prvotřídní jachtařské doplňky?

Na palubě jachet i dalších typů lodí jsou kromě lidského faktoru veledůležité zejména kvalitní materiály, které jsou zárukou bezpečné a bezproblémové plavby. V žádném případě tedy nepodceňujte jejich pravidelnou kontrolu a případnou výměnu.  

Akros.cz - doplňky pro lodě a jachty

Greenline 48: hybridní jachta ze Slovinska

Hybridní auta jsou něco, co můžete na silnici potkat každý den. Ale kolikrát už jste potkali hybridní jachtu? Pokud se náhodou nevyskytujete často u pobřeží Slovinska, asi zatím málokdy. Představujeme vám lodě pro šetré boháče.  

Greenline 48 - luxusní námořní jachta s hybridním pohonem

Veletrh BOAT EXPO 2013

Letošní, již 3. ročník veletrhu Boat Expo bude skutečným svátkem všech milovníků lodí a vodních sportů. Od 21. do 24. listopadu 2013 se uskuteční společně s veletrhem MODERNÍ RYBÁŘ a nově s veletrhem 4x4 DRIVE na Výstavišti v Holešovicích. K vidění bude spousta novinek domácí i zahraniční produkce a nebude chybět ani bohatý a atraktivní doprovodný program.  

Plachetnice jsou rychlejší než kontejnerové lodě

Na programu dne je pokrok, a všeobecná snaha „být rychlejší“ ovládá prakticky všechna průmyslová odvětví. Kupodivu se tato poučka netýká námořní přepravy, konkrétně velkých transportních lodí. Převážejí sice v kontejnerech neuvěřitelné množství zboží naráz, ale jak podotýkají odborníci na přepravu, stále více se zpomalují. Jeden by si skoro vzpomněl na štíhlé a elegantní klipry, převážející mezi kontinenty náklad ekologicky, a s udivující rychlostí.  

Pětistěžník „Preussen“ („Prušák“) z přelomu 19. a 20. století. foto: John Oxley