Čím překvapit na Vánoce jachtaře


Lámete si hlavu nad tím, co byste měli koupit letos na Vánoce svým nejbližším, kteří milují lodě, jachting a moře? Poradíme vám. Napalubu přináší tipy na vánoční dárky.

Na jachtu s Lenkou Šmídovou

Netradiční zážitkový dárek nabízí YFA. Jeden tak můžete strávit na sportovní plachetnici 470 s nejlepší českou jachtařkou Lenkou Šmídovou. Vzhledem k tomu, že Lenka Šmídová nemá příliš časových možností, za rok se s ní na tuto projížďku vydají maximálně tři jachtaři. Tak neváhejte. Strávený den nebude jen seznámením s olympijským jachtingem, ale i výukou základních principů i dovedností.  Dárek se proto hodí i pro začínající jachtaře či úplné nováčky.

Cena: 28 000 Kč/ osoba
 

Hurá na závody

Druhým zážitkovým dárkem může být účast na jedné ze závodních sérií na území České republiky na aktuálně nejlepších lodích v Evropě Melges 24. Po zakoupení poukazu strávíte víkend na sportovní plachetnici se špičkovými reprezentanty ČR v jachtingu. Čeká vás plný pořadatelský servis a závodní zázemí. Opět se jedná o dárek, který je vhodný jak pro zkušené jachtaře, tak pro úplné nováčky v tomto sportovním odvětví. Netradiční dárek nabízí opět YFA.
Cena: 17 000 Kč/ dva dny/ osoba
 

Jachtařský nůž Wenger ALINGHI YACHTSMAN SUI1

Pokud chcete potěšit něčím menším, ale zato velice praktickým, vyzkoušejte nový jachtařský nůž od Wengeru. Tento speciální jachtařský nůž byl vyvinutý ve spolupráci s vítězem amerického poháru jachtařů posádkou Alinghi. Rozdílné materiály povrchu garantují odolnost proti skluzu při uchopení střenky. Nůž má patentovanou bezpečnostní pojistku proti samovolnému zavření nože - ovládací tlačítko s helvétským křížem. Má částečně zoubkované ostří ovladatelné jednou rukou.
Cena: 2990 Kč
 

Velocitek – SpeedPuck

SpeedPuck je kompaktní měřící přístroj, který v sobě kombinuje GPS rychloměr, GPS kompas a sloupkový diagram ukazující pohyb lodi ve větru. SpeedPuck je navrhnut a vyroben tak, aby byla zajištěna jeho dlouhá životnost při používání ve slané mořské vodě. Baterie jsou odděleny od elektronické části, aby byla zajištěna její dokonalá ochrana proti vlkhosti.
Cena: 6990 Kč
 

Kniha Practical seamanship

Jedná se o publikaci autorů Lindy a Steva Dashew, kteří na 644 stranách přinášejí praktické informace pro kapitány i posádku. Kniha obsahuje bohaté ilustrace a návody. Její součástí je i CD s instruktážemi. V příručce najdete více než 800 obrázků a téměř tisícovku témat.
Cena: 1783 Kč
 

Pořádná kapitánka Karpet

Kožená kapitánka v hnědé nebo černé barvě potěší každého kapitána. Vybrat si můžete z velikosti 56-60. Čepice nejen ochrání před deštěm a větrem, ale také vás zahřeje.
 Cena: 999 Kč