Maximální luxus: Vyzkoušejte Jaguar XJ


Chcete být originální a první? Baví vás krásné luxusní vozy? Pak si už nyní objednejte nový Jaguar XJ a na jaře příštího roku ho budete mít doma.

Anglický výrobce automobilů vlastněný Indy představil novou generaci nejluxusnějšího modelu XJ. Pojďte se na něj s námi podívat blíže.

K rychlosti tohoto "broučka" přispějí tři druhy pohonných jednotek. Třílitrový turbodieslový šestiválec, s kombinovanou spotřebou sedmi litrů nafty na sto kilometrů.Kdo chce něco lepšího, určitě si vybere benzinový vidlicový osmiválec a pro nejnáročnější je tu benzinový osmiválec disponující přeplňovacím kompresorem s výkonem 470 koní. Všechny motorizace dosahují maximální rychlosti 250 km/h.

V základní verzi se nový Jaguar XJ bude chlubit rozměry 5122 x 1894 x 1448 mm s objemem úložného prostoru 520 litrů. Kdo chce něco delšího, je možné si objednat i o 125 mm delší long verzi Jaguaru.

Výbava vozu se hodně inspirovala sérií XF. Řadící páku by jste u tohoto automobilu hledali marně, nahrazuje ji výsuvný otočný ovladač ve středovém tunelu.Novinkou u Jaguaru je i zcela prosklená střecha. Pohodlí při jízdě je zaručeno vyhřívanými sedadly, na interiér vozu byli použity opravdu kvalitní materiály jako je kůže a dřevo.

Konstrukce vozu je odvozená od technologií z leteckého průmyslu, kombinuje především hliník, hořčík a kompozitní slitiny. Karoserie je díky tomu tuhá, ale lehká s hmotností od 1755 kg. U osmiválcové verze je XJ nejlehčím autem své třídy.

Cena tohoto autíčka v základním provedením se bude v přepočtu pohybovat kolem 1,6 miliónu korun. Samozřejmě long verze bude ještě dražší.