Navštivte regatu v srdci Prahy


V rámci již tradiční výstavy Lodě na vodě, která se koná od čtvrtka 14. dubna do neděle 17. dubna 2011, se na Vltavě mezi Železničním a Jiráskovým mostem odjedou dvě akční regaty adrenalinových katamaránů Tornado.

Kdo se chystá na tradiční výstavu Lodě na vodě, rozhodně by si neměl nechat ujít plánovanou regatu.

První závod Mistrovství ČR v match racingu (dvojboji) bude zahájen v pátek od 10 hodin a bude se závodit až do pozdního odpoledne. V sobotu jsou pak na programu finálové rozjížďky, které určí vítěznou posádku a nové mistry České republiky. Ti budou slavnostně vyhlášeni ve 12 hodin. Odpoledne pak bude zahájen další závod Prague Catamaran Speed Regatta, jehož slavnostní zakončení proběhne po finálových soubojích další den, tedy v neděli v 15 hodin. Poté bude následovat i vyhlášení lodě výstavy a další oficiality.

Výstavy Lodě na vodě se pravidelně zúčastňuje téměř 12.000 lidí, kteří budou výborným publikem pro adrenalinový jachting na katamaránech. "Pevně věříme, že se letos dostaví i silnější vítr, aby jachtaři ukázali své umění jízdy ve vysokých rychlostech po jednom plováku. Mezi startujícími se představí třináctinásobní mistři ČR v katamaránech Tornado, bratři Pavlišové, ale také jeden z našich nejúspěšnějších okruhových i oceánských jachtařů David Křížek. Ten zde bude startovat za CK FISCHER Sailing Team společně s novým kosatníkem Zdeňkem Adamem. Zároveň se také počítá s mezinárodní účastí.
Přijďte všichni podpořit naše jachtaře a shlédnout těsné jachtařské souboje v samotném srdci Prahy na řece Vltavě," zvou pořadatelé výstavy a festivalu, jež patří mezi nejvýznamnější jachtařské akce v České republice.